hammaste-hooldus-hugieen-pesu

Miks on vaja hambaid HARJATA? See on põhjus, kuna me sööme iga päev ning suu kui mälumisorgan töötleb läbi üsna arvestatava koguse biomassi, mis rändab edasi meie kõhtu! See suur purustamis veski ja laiaks litsumise kombinaat aga vajab vahel hooldust! Tõsi Looja on algselt konstrueerinud asja nii, et see on “isepuhastuv kombinaat”, kuid teatud mööndustega (patt tõi haigused ka halvad bakterid majja) ning erinevatel kaasaaja probleemide tulemusena, see värk ütleme nii tugevalt häiritud. 

Miks on vaja hambaid HARJATA?

Alustuseks loe varasemat sissekannet teemal: Miks peaks hambaharja vahetama? 

hambahari-hammaste-harjamine-pesu

Hea kaader mis? Pildil siis hambaharja harjasekimbus ühe harjakiu ots, koos siis millega – katuga! Tegu on ühe ülikooli teaduslaboris tehtud elektoornilise mikroskoopi supermakroga, kus uus hambaharja kasutati vaid 1 pesukorral!


Hambakatt hambaharja harjasel

See mida sa seal näed on ju söögijäätmed, sisuliselt bio-solk ju, bakteritele vajalik söök ja keskkond paljunemiseks ja väikese revolutsiooni tekitamiseks su suus. Osad neist on nn. haisu kompaniist, millede tulemusena tekib suhu halb lehk. Väga haisev suu on mingi muu asja tulem: kas põletikud, siseorganite probleem jne.

See on tõestus, miks sa peaks veidi varem tõusma ja siiski ka hammaste pesule aega jätma oma hommikusel kiirustamise ja napis ajagraafikus. Ja jäta meelde, mitte niivõrd pastapõhine vaid pigem harjamispõhine (pasta võib varieeruda mis hetkel on).

hammas-katt-harjaminePildil hambaharja harja ots ja kaua aega pesemata hamba peal oleva katu kiht.

Aga loomad, nemad ju ei harja oma suud? 

Olen “dental teemadel” neid artikleid otsinud teemas ning üldiselt ollakse laias laastus vist teadusega sealmaal, et üks suurim probleemiallikas ongi meie toit, happelisus suus, liiga tihe näksimine jms.

Loomad söövad üldiselt naturaalseid asju, kuid ka neil on hambaprobleemid – ka vaid looduses elavad. Kuid siiski pigem vanadusest ja ärakulumisest tulenevad, sellest võivad täpsemalt rääkida loomaarstid.

Paljudel loomadel toimub nagu mingi maani inimsel ka isepuhastumine või siis teatud lisaasju närides puhastuvad hambad. Paljud loomad (ka lihasööjad) söövad, närivad tihti spontaanselt ka muud kraami. Selle “isepuhastumisega” on inimstel on viimasega probleeme, oma toitumise üksluisusest ja ka see mida süüakse (kunstlik tehistoit).

Näiteks porgandite peeneks närimine (juurviljade, puuviljade) söömine kiuliste asjade närimine jms. on väga hea päeva sees vaheharjajad. Suud võiks siis peale seda loputada, osad hambaarstid soovitavad ka päeva sees õrnalt hambad üle harjata. Hambahari olgu siis super soft ja harjamisel ei tohi liiga teha igemetele! OSad hambaravi spetsialistid laskuvad ka selgelt ja äratuntavalt liialdustesse, justkui e või ega peaks söma isegi õunu jms. vahepalasid, kuna need tektavad happerünnakut jne. 

Eraldi tahaks rõhutada ja toonitada, et hoidke 5m kaugusele ja käige kaarega mööda igasugustest suuhügieeni asjadest, mille pean on antibakteriaalne. Suus on sadu tuhandeid baktereid, mis omakorda jagunevad sadadeks erinevateks batsillideks, kelledest suur osa on vajalikud ja kasulikud. Ning need anti-bacterial tooted on üks suurim ja võikam jaburdus üleüldse, nagu oskaks nad vahet teha, milline on hea ja milline paha bakter. Mu suuhügieen paranes palju aastaid tagasi kui loobusin tavapoodides müüdavate laiatarbe ja masstoodete kasutamisest, mis on mingi haisev valge pläga, mis väidetavalt tapab ka muuseas bakterid suust. Kurb et sellist jama toodetakse. 

/// SIIN VÕIKS OLLA SINU REKLAAM ///

Olen jaganud neil teemadel lisaks temaatilises Facebooki uudisvoos: Jumalik tervis ja siis Looja Looming

HOIDKE OMA HAMBAID nagu kallist vara – kaasvara siin maises elus! 

Tervislike tervitustega …

Antti Loodus
www.looduspere.com

 

https://

https://

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

For spam filtering purposes, please copy the number 7342 to the field below:

Post Navigation