Viimasel ajal on hakanud aina enam kuuldma seda, et inimeste Google, eriti Facebook konto kaaperdatakse (jäädavalt). St. peab kaaluma, lisaks kasutajanimi/salasõna lahendusele on vajha lisaks turvamoodulit! See on siis kaheastmelist autentimist ja just ÄRI PÕHIST! Seekord siis teemaks Kaheastmeline autentimine ja täpsemalt Google alternetiiv.

Tean juba kümmekond juhtumit, kus inimsed ei olegi enam oma kontole ligi saanud, see on kadunud koos sisu, andmete ja asjadega (alati taasamissüsteemid ei aita). Suurfirmad (sajad miljonid kasutajad) on aga nagu hiidasjad ikka > olematu klienditoega ning mitte kedagi ei koti, et sul kärbsemustal on mingi “oluline probleem” eks …

Seega soovitan teil Google konto, Facebook ja veel olulisemad identiteediga asjad (näiteks Geni) jms. siduda kahe astmelise kinnituse süsteemiga! Valida on 2 peamist suunda:

a) SMS kinnitus (osad saidid pakuvad seda)
b) Mobiilis Äpp mis kinnitab!

Soovitan b) ehk viimast, RAKENDUST!

Kuid sellist, mis lubaks ja võimaldaks telefoni kadumisel

a) taastada (unikaalne taastus kood)
b) teha selle sisust tagavarakoopia n. Google drivesse vm.

Ehk siis kui telefon hävineb (sisu), kaob vüi varastatakse, siis teil see kinnitussüsteem saab uude kohe tööle panna.

Gooogle ja Microsoft pakuvad ka neid, teenuseid, kuid viimaste suhtes on privaatsuse teemal mul allergia! Google teenust saitidele, e-poodidele, it-süsteemidele asendab arendajatele ja lõppkasutajatele Authy.com !!!

Ma ie tea kuidas nüüd pn aga enne oli nii: Google Authenticatoril pole ka varundamis- ega telefonilt telefoni adnemülekande funktsioone.

Äpid-rakendused:

Viiteid: 

Palun hoolitsege oma netiturbe eest, seda saad teha vaid sina ise!

Antti Loodus
valvataes oma asju (privaatsust)

Mis on protonmail.com või tutanota.com meil. Mis on VPN ja tunnelühendus? Miks ja kuidas vähendada Google osakaalu oma digielus? Mis on NSA ja Prism ja muudel küberteemadel olen pajatanud oma FB ajaoonel

===================================

Miks on kaheastmeline autentimine vajalik?

ID-kaart võib minna kaduma, paroole on sisestamisel võimalik pealt vaadata või varastavad e-kurjategijad lihtsad paroolid ära, kasutades seda hiljem sinu kahjuks. Kui sul on vaid üheastmeline kontosse sisenemine, siis kaotades parooli või ID-kaardi kurjategijale oledki oma kontost ilma. Kuid, milline on tõenäosus, et kurjategija saab korraga oma valdusesse nii sinu ID-kaardi kui ka parooli? Just sellepärast on vajalik kaheastmeline autentimine, mis tagab sinu kontole kõrgema turvalisuse.

===================================

Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) õpetusi, kuidas kaheastmeline autentimine seadistada:



Gmail: blog.ria.ee/kaheastmeline-autentimine-gmail/
Facebook: blog.ria.ee/kaheastmeline-autentimine-facebook/

Twitter: blog.ria.ee/kaheastmeline-autentimine-twitter/

 

https://

https://

https://

 

Märksõnad: #küberturvalisus #käitu-targalt-internetis #andmekaitse #kaitseomaandmeid #kaheastmeline-autentimine #multiautentimine

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

For spam filtering purposes, please copy the number 1902 to the field below:

Post Navigation