Pakuseibid. Sai tehtud üle aasta tagasi. Siin väike looke sellest siis …


Harvester tegi otsi korda, siis tekivad sellised. Muide need jäävad metsadesse vedelema. Pakuseibe olen ka kettsae teraga halumasinaga vahel lasknud mõne koguse, kui on sellised 30cm leppasid.

Alguses oli eriplaan, kuidas neid kuivatada, Kuid osad jäid õue vedelema ja osad tõstsin hoone sisse kuivama. Katsetuse tulemus, oli umbes sama.

Väldi pakuseibide puhul kiiret tuule ja päikese käes katkikuivamist. Kui on suured lehtpuu sebid, siis neid kuivatatakse lausa poolniiske saeopuru sees või kuivamiskohas kastetakse õrnalt neid.

Väga suure läbimõõduga ketaste puhul või siis kui soovitakse väga stabiilset kuivanud kettaid, soovitatakse neid keeta soolvees, kuni hakkab vahutama. Siis kuivama.

Mul üks 70cm kuuseketas ja 60cm kasekettad, osad niisama ei kuivanud lõhki 🙂

[Not a valid template]

Kõige kurvem asja juures on see, et taolised kettad vedelevad harvesteride metsalagas. Jämedamad korjab ehk hakkerisu kokkuvedaja ära, kuid vaevalt ta neid ükshaaval virna õngistema hakkab. Kui läheb koos okstega peale, siis läheb …
Seega saab küll suure diameetriga seibe kuivatada. Iseasi on milleks kasutada, küll see veel esile tuleb.

Antti Loodus
metsa-puidu usku mees

 

Sellest aga, et mis jääb vahel metsa alles ja vedelema peale suuremat metsategu võiks kirjutada eraldi teema. Selle sodi ja nodi äratoomine oli kusjuures juuli kuumuss paras tegu ning ilma abilisteta (raha eest) ning rendi (raha eest) rasketehnikaga oleks kõik see metsa jäänud! 

 

Märlsõnad: puit, puidutööd, puitkettad, puidust kettad, pakurattad, pakust seibid, pakust rattad, puitratas. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

For spam filtering purposes, please copy the number 2073 to the field below:

Post Navigation