Popcorn.popkorn_bjpg

Popkorn – popcorn – kasulik ja tervislik vahepala – snack – snäkk. Olete kuulnud juttu, et popkorn on üks räpmpstoit või kahtlase väärtusega krõps vms. mida vanemad lastele eriti osta ei soovi. Aga tegelikult on asi hoopis teine! Siit siis tuleb väike lühiülevaade, mis ja kuidas ning muud inffi kauba peale.

Aga popkorn on rämpstoit! Seda juttu ajavad pahtihti asjast Popcorn.mais.popkornmitteteadlikud inimesed. Esiteks Jumal ei ole kunagi teinud RÄMPSU! Kõik mis Jumal loonud on meile toiduks on HEA ja kasulik! Ning popkorn (popcorn) ehk siis plaksumais on tegelikult üsna “öko-toit”. Pean silmas, et kui seda võrrelda igasuguste küspsiste, krõpsude, värviliste keekside ja teab millega millede säilivusaeg on veel 2023 aasta. On olemas ka parankad ja rõngikud jms. aga sa ei leia ka neid enam naljalt, mis oleks ilma E-ainete ja lisaineteta tehtud! Mis veel seal sees on transrasvad, suhkruasendajad ja muu keemia. Selle kräpi kõrval on POPKORN ikka vägagi TERVISLIK TOIT või snäk või krõbin, kuidas keegi taolist asja kutsub.

Delfi kirjutab meile: Uuring: popkorn on tervisele kasulik!

Tsiteerin: Popkorn sisaldab sama palju tervisele kasulikke antioksüdante nagu puu- ja juurvili, väidavad teadlased.  Kuni praeguseni ei teatud, et popkorni taolised suupisted sisaldavad polüfenoole — aineid, mis aitavad vähendada südamehaiguste ja vähi riski.

Toidutare foorumis on sellest juttu: Popkorn — USA salenejate lemmikkrõbin sama inff ka siin.

Tsiteerin: Popkorn on tervislik. Nii see tõesti on, uskuge või mitte. Oma ameerikalikule päriolule vaatamata pole popkornil midagi ühist kartulikrõpsude või muu rämpstoiduga. Popkorn on USA toitumisala asjatundjate poolt tunnistatud tervislikuks, rikkalikult nii lahustuvaid kui lahustumatuid süsivesikuid sisaldavaks toiduaineks. Popkornis ei leidu mitte ühtki kunstlikku värvi- või maitselisandit ning tavaline magustamata popkorni tassitäis (2,5 dl) annab ainult 31 (!) kilokalorit.  Just seetõttu ongi USA-s popkorn saanud salenejate lemmik-krõbinaks

Küsisin siis ka Balsnack AS-ilt üle, et nemad toovad maisi toorme vaid Hispaaniast ja seda tegevat kõik teised meie regioonis popkorni tootjad, kuna kogused on väikesed ja Hispaania on põhiline turustaja. See info kehtib aga mikrouuni plaksumaisi kohta. Mikrouuni popcorn aga KAHJUKS on juba erinevate lisanditega ja sealt leidub ka E aineid jms.

Popkorn_teradÕnneks müüakse plaksumaisi terasid ka meie poodides väikestes kotikestega. Tootjaid ja edasimüüjaid (pakkijaid) on erinevaid ja toorme päritolumaa on ka erinev. On nii Hispaania ja Argentiina maisi. Viimasest saavad tootjad ja edasimüüjad kõige odavamalt maisi kätte, seda väitis üks hulgimüüja.

Kõige naturaalsem on ikka plaksumaisiteradest ise popkorni valmistada ja seda siis klassikaliselt kuuma õliga potis. Peaks aga jälgima, et see toode oleks GMO (Geneetiliselt Muundatud Toiduaine) vaba! USA plaksuva maisiga peaks olema ettevaatlik, kuna seal on mais – päevalill – soja – nisu jms. juba pea kõik GMO seemnest!

 

Valmistusviisidest ja tehnikast. No klassikaline viis on võtad korraliku poti (ära kasuta TEFLON panne ja potte), paned sirtsu õli sisse ja kuumutad selle soojaks, siis lisad õli nii et põhja kataks pokorni terad (päris täis ära pane) ning kaan peale. Kokku võtab see aega 2–4 minutit ja ongi valmis!

Tehnikaajastu imed ja abiriistad. Nimelt on olemas ka pokorni valmistamise masinad. Ja koduseks kasutamiseks on sellised väiksed ja kompaktsed, mis ei võta palju ruumi jms. Hetkel alles otsime, viskan pilgu peale mõne review saidilt ja siis natuke ka netis otsida. Umbes ja suvalt ei taha osta. Meid huvitab eriti KUUMA ÕHUGA toimiv agregaat, just nimelt ÕLIVABA süsteem!

Kui sa soovid osta masinat, siis kindlasti vaata ka Ebay-UK ja Ebay-DE, ise olen Ebay kasutaja juba 2003 alates ja ostan tänaseks ühe arvestatava eluks vajaliku asju just sealt. Kindlasti võiksid vaadata ka Euroopa veebipoodidest ning mis on postikulud ja hinnad. Väljaspoolt EU-d on asjad nutused tollimaksu ja muu jama tõttu!

Ma isiklikult imestan, miks neid kompakseid popkorni masinaid on nii vähe kohvikutes ja söögikohtades, need ei ole ju eriti kallid. Aga kohapeal valmistatud popkorn oleks täiuslik vahepala n. noortele. Näiteks vaata valikuid – võimalusi ja eri aparaate siit (väga hea äriidee!). Miks meil pealinna suvel tänavanurgalgi selliseid ei kohta? Me vist ei ole popkorni maa vms. Üks korralik kohviku apraat näeb välja selline.

Soovitused koostisosade suhtes:

 • Päritolu. Vaata pakendilt maisi päritolu ja et see oleks kindlasti GMO vaba. Meie pere teadlikult väldib GMO vabu tooteid!
 • Terade suurus ja kvaliteet. Jälgi, et terad ei oleks liiga tillukesed (Argentiina mais), nendest tulevad kehvad popkornid.
 • Tevislikkus ennekõike ka õlidega. Õli kasuta siis rafineerimata õli. Ökopoodides saab ja leiab ka rafineerimata õlisid. Ma isiklikult soovitaks meie kodus juba pikemat aega kasutatavat rafineerimata pevalilleõli. Kel rahakott pakseb siis rafineerimata oliivõli jne. Sojaõlidega ja rapisõlidega peab jälgima, et need oleks GMO vabad! Loe lisa ka siit: taimsed rasvad ja kräpisõda.
 • Sool ja muud lisained. Ärge liialdage soolaga, see on tervisele kahjulik! Ära ole samas igav! Proovige ka teisi maitseid, piserdage vedela meega kokku, naturaalne kakao-tuhksuhkruga jms.

Mõned kasulikud nõuaned:

 • Võimalusel väldi neid mikrouuni pokorne, no lihtsalt ise teradest teha on tervislikum! See peaks olema piisav põhjus, mis motiveerib! Muide tundlikuma maitseelundiga inimesed teevad REAALSET vahet uuni-pokorni ja poti-pokorni vahel!
 • Pane poti põhja sirts õli, maitseelistuselt siis juba soola, võid jms. Optimaalne kogus pokorni proffide arvates võiks olla silmamuna suurune kogus, ehk 3 teelusikat vms.
 • Väga tähtis on see milline on pott! See peaks olema võimalikult pakus põhjaga – pott lasta siis pliidil maksimum kuumusega väga kuumaks. Ideaalis võiks olla kaasipliit! Soojus peab poti põhjas olema ühtlane ja iga maisitera saama ühtlase temp, siis hüppavad nad samaaegselt lahti ja saate peaaegu 95–100% tulemi.
 • Väga oluline on plaksmaisi ehk siis maisitera kvaliteet. Meie turul on saada erinevaid edasimüüjate kotikesi ja need erinevald oluliselt üksteiselt.
 • Harjutamine teeb meistriks. Olen teinud korduvalt potiga kui ei jää MITTE ÜHTEGI tera alles või põhja, ja samas ei ole läinud midagi kõrbema – perfect! Aga alles hiljuti kogemata kärsatasin pool potitäit põhja, tegelesin samal ajal muu tegevusega.
 • PALUN ära oota seni kuni ühtegi plaksu enam ei tule. See on vale märk, mida järgid. Nipp on selles, et poti põhja ei tohi täielikult teradega katta vaid peaks veidi ruumi jääma! Ning ideaalse kuumuse ja terade juures toimub plaksumine üsna üheaegselt ja ei ole eriti rutakaid ja hilinejaid ning tulemus on puhas valge popkorn vaid mõni üksik lahtihüppamata terake ja mis põhiline ei ole KÕRBENUD või ÜLE KUUMUTATUD!
 • Kasuta mõõdukat kuumust. Liiga palju paneb kõrbema ja liiga vähe jätab terad alles ja/või paneb kõrbema – kuna ootad et kõik hüppaks lahti.
 • Tegemise ajal ära siis kaant näpi. Aga no kui on uudishimu siis potti tulelt ära võttes tee kaan lahti ja vaata mis toimub, saad veidi naerda ja koristada. Ei soovita aga no peab ära nägema ju.
 • Popkorniga saab teha erinevaid maiuseid ja toite. Laste sünnipäeva lauale on see väga MINEV KRAAM ja pealegi üsna odav! Aga pokornist saab teha ka maitsvaid maiuseid jms. Tsekka järgi, idee1, idee2, idee3, idee4, idee5, idee6, idee7, idee8
 • Puhtusefriigid ja perfektsionistid – hoidke ennast tagasi. Kahjuks see näksimine põhjustab ka puru ja sodi, no ei saa ikka kukub. Leppige enne krõbistamisõhtut kokku, kes diivani vms. ära koristab. Puhtusefriigid – palun lubage oma lähedastel kodu nautida ja kodu on selline mis vahel sassi läheb, sodi maha kukub jms. see ongi elu – kodu ja vabadus! Kole mõelda mis mõnede kodus toimub ja sünnib … (on kogemused …)

Meie oma perega oleme mingi aeg tagasi popkorni avastanud kui tervisliku snäkk toote, alternatiivi igasugustele ebatervislikele kinoõhtute krõbuskitele! Hetkel otsime endale sobiva aparaati, et soetada üks kvaliteetne kodukasutuse popkorni valmistaja.

Teha perega üks mõnus kinoõhtu – istuda kõik koos vaadata mõnda head filmi ning sahistada kõrbinaid loob väga laheda atmosfääri ja koduse õhkonna. Soovitus vanematele, hakake 1x nädalas tegema kinoõhtuid. Loomulikult olge väga hoolsad ka mida vaatate, et see võiks olla vägivalla ja läbu ja lõtva-seksuaalsusest vaba kinoteos. Valik Family Safe filme ja/või kristlikke filme leiad siit: Truth Films aga ka Google otsingust Family Safe films, n. Christian Spotlight ,

Head põksutamist ja krõbistamist!

Kas sind iatas see postitus kuidagi, ajas pokorni isu peale? Sul on midagi soovitada, nippe ja trikke ja nõuandeid, siis lisa kommetaaridesse! Tänan!

 

Parimate soovidega …

Antti Loodus
Ülejõe Rantšo

 

Valik viiteid:

 

VALIK POPKORNI IDEID JA VÕIMALUSI:

Popkorn.popcorn.ideid_1

Popkorniga saab teha erinevaid maiusi ja pidusööke!

Popkorn.popcorn.ideid_2

Uhke sünnipäevalaud koos popkorni maiustega – nämma!

Popkorni.kook

Jah see on see mida näed – POKORNI KOOK!

VALIK KODUSEID POPKORNI MASINAID:

 

Popkorni.masin_1

Riistapuu 1

 

Popkorni.masin_2

Riistapuu 2

 

Popkorni.masin_3

Riistapuu 3

Vat selle VÄGEVA RIISTAPUU soetamist kaalume! Miks?
Nimelt on see KUUMA ÕHUGA töötav riistapuu,
seega  siis jätame ÕLI üldse välja! SUPER!

 

Popkorni.masin_4

Riistapuu 4

 

Popkorni-pott-koju

Selle riistapuu nimi on POPKORNI POTT – väärt riist!

 

Siit, leiad veel erinevaid mudeleid jms.

 

 

Now playing: Dave Patrick – Set Me Free

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

For spam filtering purposes, please copy the number 3279 to the field below:

Post Navigation