VIDEO – mutijahist


Videoklipp edukast mutijahist:

Tekkis tahtmine ja reaalne vajadus mutte jahtida. Nimelt hakkas üks mullamutt mu isa hübriidhaavade ja kuusetaimede kasvulava all tsirkust tegema. Kasvulava saab üle päeva vett ja vihmaussid sel kuival suvel (2006) kogunevad sinna. Asi aga ei piirdunud käikudega kasvulava all vaid üks neist tegi kuuseistikute mulla kottides käike. Justnimelt ronis mustadesse kilekottidesse, tegi kuuse all ja juurtes paar tiiru ja väljus tuldud teed pidi. Kuusetaimed olid kergitatud kottidest ülespoole. Sai siis võetud ette ja uued mutilõksud ostetud ning paharetid kinni püüda.

antti loodus - mullamutt - mutilõks - Common - mullamutt - mutt - Maulwurf - Northern Mole - talpa europaea

Vat siin pildil on pesuehtsad meie aianduspoodides kättesaadavad mutilõksud. Sellised püstised on mügri e vesiroti lõksud, millega saab ka mutte püüda, kuid mitte nii efektiivselt. Meie selle päeva püük oli edukas. Saime ühel päeval kokku 3 mutti. NB! Lõks sea üles PUHASTE KINNASTEGA, pane peale lauajupp. Mõned soovitavad lõksud enne läbi keeta aga KINDAD on see peaasi! Lõksu ei tohi inimese näpud paljalt kasutada, muttidel on ülihea haistmismeel.

Süütu süüdlane lõksus, meie jaoks tegi ta aga palju paha. Inimene teatud oludes ei sobi mutiga kokku, saab inimese vaenlaseks. NB! Pildil mutt ei piinle, ta jäi kasukaga lõksu vahele ja tahtis koos lõksuga muru peal jooksu pista, kahjuks seda mutti me vabadusse ei lasknud :( temaga õiendasid arved head mutikütid Murka ja Hundu.

antti loodus - mullamutt - mutilõks - Common - mullamutt - mutt - Maulwurf - Northern Mole - talpa europaea

Vaata minu pildigaleriisse pilte mullamuti teemal, nimelt edukas mutijaht.

Videod mujalt maailmast

—————————————————————–

Antti Loodus © 2002-2011 CopyRight – Kõik Õigused Kaitstud

Selle veebilehekülje või tema suvalise alamosa, kaasa arvatud fotode, paljundamine, kopeerimine, müümine või mis tahes muul moel kasutamine on keelatud ilma autori kirjaliku loata.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

For spam filtering purposes, please copy the number 7232 to the field below: