kuidas-teha-lipsusolme

 

Lips – lipsusõlmed. Erinevad lipsusõlmed. Kuidas teha lipsusõlme? Nii nagu lipsusid on ka lipsusõlmesid erinevaid. Enamlevinud ja üldtuntud on aga 3-4 peamist lipsusõlme. Selle kodulehe eesmärk oli ja on tutvustada sulle neid tehnikaid!

KAS TULEB TUTTAV ETTE?

Lipsusolme-sasipundar

Vajadus lipsusõlme kodulehe järgi tuli juba palju aastaid tagasi. Olen 1995 aastast pühapäevane lipsukandja (mitte alati). Lipsu pidin kandma Domata koolis milles käisin 1993–1994 ning seal oli see kohustuslik.

Olen oma elu jooksul enamus lipsusid saanud (neid on kingitud). Olen neid ka külvanud ise – kinkinud – andnud. Ning lõikus on olnud suur. Aga kuna ma hetkel ei pea igapäevaselt lipsu kandma, siis võtan asja rahulikult ja suur osa tegelikult tolmab kapis.

Viimased suured ostud on olnud KALTSUKAST, kus olen sattunud peale kallitele Itaalia lipsudele, milled olen saanud 5 krooniga (omahind võib olla vabalt kuni 100 EUR). Nimelt on kusagil kas mõni ärimees või rikkam onuke otsad andnud või stiilimuutuse vahelduseks terve kapi puhtaks löönud ja kuidagi on see kraam jõudnud meie Second-Hand riidepoodi. Soovitan sul sealt aeg ajalt läbi astuda ja vaadata, mis seal liigub.

Esialgu laadisin ma enda tarbeks oma serverisse üles vaid pildid, et saaks infole ligi ka väljaspool kodu jms. Siis aga tekkis väike koduleheke ning selle veidi tuunimist ja nüüd on see meie kodulehe alamosaks.

Lõpetuseks omaltpoolt: lips olgu kena, mitte liiga lühike, üksluine (nagu kõigil – eristu massist), stiiline ning LIPSUNÕEL – nööp vms. on punkt iile! Mulle endale väga lipsunõelad meeldivad.

Soovid siia midagi lisada (artiklit, juhendit, pilte vms.) võta ühendust.

Parimate soovidega
Antti Loodus

E-mail:

———————————————————————————————

Eestis on hea valik lipse müügil siin: …

REKLAAM: soovid siin reklaamida teie kauplust, äri vms. See on enimkülastatav lipsusõlme koduleht Eestis. Võta ühendust, bännerid – hinnad soodsad.

———————————————————————————————

Näitame sulle kõige tähtsamid ja enamlevinumaid lipsusõlmede tehnikaid. Hiljem võid sa omandada oskused ja õppida tegema ka teisi lipsusõlmesid. Baasteadmised peavad aga eelnevalt olema ja ka praktikas!

Need on 4 peamist klassikalist lipsusõlme:

Need on 4 peamist klassikalist lipsusõlme:

 

  1. TAVALINE (“Duke Borna”): soovituslikult klassikalise tavalise kraega särgi puhul.
    1. Ühekordne
    2. Kahekordne
  2. ELEGANTNE (“King Tomislav”): soovituslikult “prantsuse kraega” särgi puhul.
    1. Ühekordne
    2. Kahekordne

“Horvaatia stiilis” (lipsu sünnimaa) lipsusõlmed on ilusad ja elegantsed – eriti kahekordsed lipsusõlmed. Lipsud vajavad head ümberkäimist, et nende kuju ning vorm säiliks. Vastavalt materjali paksusele, lipsuriide libedusele jt. asjaoludele valitakse, kas ühekordne või kahekordne lipsusõlm.

TAVALINE – ühekordne TAVALINE – kahekordne
ELEGANTNE – ühekordne ELEGANTNE – kahekordne

 

Mitmeid erinevaid lipsusõlme tüüpe – suurenda pilti.

Lipssusolme joonis

Ok sõbrad – siit tuleb siis korralikum – suur pilt, saad selle välja printida ja oma riidekapi ukse siseküljele kleepida! Ei pea alati siia vaatama.

Lipssusolme_joonis2v

Samuti peaks sa teadma, kui pikaks lips teha. Selleks aitab sind see joonis:

Lipsu-korgus
Optimaalne lipsu – lipsusõlme pikkus.

VALIK LIPSUSÕLME TEGEMISE VIDEOID:

———————————————————————————————

VALIK LIPSUSÕLME TEGEMISE VIITEID:

———————————————————————————————

ONLINE lipsupoed!


Briti kvaliteetseid lipse
müüv ONLINE lipsupood
www.tiewarehouse.co.uk


ONLINE lipsupood
www.wildties.com


Väga omapärased lipsud
www.ties4fun.com


Itaalia käsitööna
tehtud kvaliteetlipsud
www.eties.it


ONLINE lipsupood (USA)osta netikuller.ee vahendusel

Lipsuteemalised kodulehed mujal maailmas.

———————————————————————————————

Sõna LIPS teistes keeltes:

Ameerika inglise – NECKTIE, Albaania – KRAVATE, Argentiina – CORBATA, Brasiilia – RAVATA, Bulgaaria – WRATOWRAZKA, Hiina – LING DAI, Saksa – KRAWATTE, Inglise – TIE; NECKTIE, Soome – SOLMIO, Prantsuse – CRAVATE, Hollandi – DAS; STROPDAS, India – GALE KA THANDA, Indoneesia – CRAVACHE; DASI, Isalndi – BINDI, Itaalia – CRAVATTA, Jaapani – NEKUTAI, Koerea – TIE, Horvaatia – CROATA; KRAVATA, Ladina – FOCALE, Norra – SLIPS, Poola – KRAWAT, Portugali – GRAVATA, Rumeenia – CRAVATA, Vene – GALSTUK, Rootsi – SLIPS, Serbia – KRAVATA, Tsehhi – KRAVATA, Hispaania – CORBATA, Türgi – KRAVAT, Ungari – NYAKKENDÖ, Ukraina – KORBACS, Vietnami – CA VAT, Internetis sümbol :-)=>

———————————————————————————————

Kuidas osta välismaalt?

Juhul kui sul ei ole KREDIITKAARTI, mis toetab rahvusvahelisi online makseid, siis:

SEB Virtuaalne krediitkaart
Olen ise seda juba 7 aastat aktiivselt kasutanud. See on isegi turvalisem kui krediitkaart, kuna lubab panna ajalise piirangu (kaardi kehtivusaeg) ja ebaaus kaupmees ei saa ületada krediidi piiri + ei saa kunagi hiljem sinu kaarti kasutda.

SEB virtuaalne pangakaart, mis on mõeldud ostude tegemiseks välismaistest internetikauplustest. U-Kaart kehtib ülemaailmselt kõigi internetikaupmeeste juures, kus on võimalik tasuda VISA kaardiga. Loe lisa

———————————————————————————————

Märksõnad:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

For spam filtering purposes, please copy the number 9365 to the field below:

Post Navigation