lihakonserv-lihakonservid-retsept-teeme-ise

Lihakonserv – teeme seda ise! Maitsvad lihakonservid, mida meenutatakse …

Nii mõnigi mäletab, kas oma lapsepõlves mõnda maitseelamust, kus ta sai proovida “maailma parimat konservi” :) on ju tühi kõht kõikse parem kokk. Kuid see ei olegi nii laest võetud väide, nimelt neid õigeid ja ehedaid lihakonserve on olemas tänapäevalgi. Neid pakuvad seni veel vaid lihatööstused, kes teevad kliendile, kas tema enda lihast või teenuse korras seda õiget lihakonservi.

Mis teeb siis ühe lihakonservi paremaks teisest … Ikka selle LIHTSUS, mida ei suuda matkida kasumiahne lihatööstuse suund: liha meenutav, liha maitseline, lihalaadne toode.

Käisime mõnda aega tagasi tutvumas meie kaubanduses leiduvate lihakonservidega. Valik oli kirju ning ahvatlev. Esmane avastamisrõõm aga jäi üürikeseks, kui hakkasime uurima etikettidel olevat toote infot. Klassikaline lihakonserv võlub oma lihtsuses ometigi leidsime, et kaubanduses olev lihakonserv sisaldab keskmiselt kümmekond või isegi paarkümmend komponenti.

Rahva seas liigub ringi linnalegend, et “koeratoidu konservid on maitsvamad, kui inimese konservid”. Ei tea, ei ole proovinud aga selles on kübeke tõtt, kuna lihakonservi meenutab vaid karp ja etikett, kuid sisu on tänapäeval suures tootmisprotsessis ja kaubandustuhinas kaduma läinud.

Liha osakaal konservides oli hale ning õuduste tipuks lõppes loetelud kümnekonna mitte niiväga süütu e-aine loeteluga ning sojavalguga jms. veesidujatega. Veendusime ,et üks õige perenaine, toidusõber, jahimees või gurmaan, teeb oma lihakonservid ise!

helduri-lihakonservi-retsept

Vaata head ja klassikalist ulukiliha konservi retsepti – toidutare retseptikogust

Jäta meelde, et autoklaaviga on võimalik teha kõikvõimalike roogade poolfabrikaate: supipõhjad, liharoogade kastmepõhjad, lisades ube – juurvilju on võimalik teha vaid soojendamise hautiseid!

Häid konservielamusi soovides …

Antti

Looduspere.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

For spam filtering purposes, please copy the number 2817 to the field below:

Post Navigation