kanarbikumesi

Ühel kaunil septebrikuu päeval sai külastatud meevabrikut, kus peremees demonstreeris, kuidas kanarbikumett kärjest kätte saadakse.

Mõtlesin, et jagan teile seda pildivoona. Kanarnbiku mesi on meie kliimavöötmes eksklusiivne mesi või siis eliitmesi, tänu oma veidi rikkalikule või vürtsikale maitsele ja kreemjasele koostisele.

Kanarbikumee teeb hinnaliseks ja kalliks see asjaolu, et seda on väga keeruline kärjest kätte saada. Kasutatakse võimast pressi ning lõpuks lausa “lüpsikut” ehk nisasid, millest pumbatakse mesi läbi.  Keeruline värk!

Pildigalerii siin:

Pildigalerii lõppeb oktoobrikuu lisaga, kus külastasin head peretuttavat ja viisin talle tellitud mee ka koju kätte. Oli jahe sügisilm ja möödasõites istusime maha ja ajasime törst juttu.

Ta võttis kapi otsast oma uhke teeserviisi, mille oli ise kunagi prooviks teinud ning pakkus mulle sooja teed meega. Need kaks kohupiimakuklit olid mul endal kaasa võetud (kõht oli jube tühi). Küsisin, kas vahepal oled ka sellest joodud on, ütles, et ei ole. Ehk siis kasutati viimati, kui käisid aasta tagasi külas, olin liigutatud …

Kas ajasin meeisu peale :)

Antti Loodus
alles uudistan mesilaste teemal

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

For spam filtering purposes, please copy the number 8811 to the field below:

Post Navigation