pesakasti-plastik-munad

Kelle munad on pildil? Kana on loll, no osaliselt kindlasti aga vahel – kohati ikka ei ole ka. Kunstmunad, üsna loomutruud, seekord lähevad õnge, mõni peksis pinksipalle vihaga lausa servadega kastist ja pesast minema (mõni kadus lausa ära).

Kanadele kunstmunad.

Kas Eestis ka kusagilt korralikke normaalse hinnaga kunstmune müüakse? Vastus on EI!

Minu valik oli kas väljamaalt (oli üks Austraalia müüja) tellida kvaliteetseid puust koopiaid või siis plastik. Läksin viimaste teed, odavam ning siiski süstisin vett täis ja augu ette panin kuumliimi püstoliga täpid. Antud kunstmunad on ülal pildil.

Põhjus miks ma neid kasutama pean on lihtne. Kuna kanaprouadele peab nö. Moes olevaid” pesasid veidi ette näitama. Ütleme nii, et mul ei ole kõige pisem kanala ja neil on ohtralt munemise võimalusi. 

kana-kanade-kunstmunad-lbamunad

Kas on alternatiive?

Jah on! Seekord leidsin siis Magazin-ist alternatiive. See karp (kollakate plekkidega muna) maksis 0.80eur ja netist tellides läks mul üle 10eur 4 muna. Tõsi kui oleks puumune ostnud, siis oleks veel kallimad olnud.

Neid nö. kaunistuse, ülestõusmispühade temaatilisi jms. plastikmune saab ideaalselt kasutada ka libamunadena kanade pesakasti. Üheks miinuseks on see, et nad on kerged, seega tuleks need täita kas küünlavahaga või veega ning väike auk sulgeda kuumliimiga vm. Veel on üheks võimaluseks munakujuliste küünalde kasutamine, need on ehedat ja petab kanad ära. Kuid mitte alati, olen täheldanud, kui mõni avastab, et tegemist on mingite kunst tilu-liludega, on lausa vihaga pekstud need välja (või siis siblitud).

Allpool siis valikus kodumaisest kauplusest (Magazin) avastatud kunstmunade alternatiive.

Soovin siis sulle head petuskeemide väljamõtlemist, kuidas neid “haneks tõmmata” …

Antti Loodus
Looduspere.com

 

kana-kanade-kunstmunad-lbamunad-3
kana-kanade-kunstmunad-lbamunad-1  kana-kanade-kunstmunad-lbamunad-2

 

Plastikust ja veega täidetud kunstmunad praktikas:

kunsmunad-kanapesas
Paremal ülal, plastikust kunstmuna

kunsmuna-kunstmunad-kana-kanade-kanadele
All keskel, plastikust kunstmuna

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

For spam filtering purposes, please copy the number 2675 to the field below:

Post Navigation