Eesti-radioaktiivsemad-vallad

Midagi erilist Kaiu valla elanikele. Suprise – elad Eesti radioktiivsuse TOP1 vallas (ok Top2)! Uus tunnuslause, kiirgusrikkaim vald või meilt saab noosi kätte. Kraash –  mis! Vaata ise andmeid ja kaarti. Sellest oli palju aastaid tagasi ka ajakirjas Horisont juttu.

Mäletan, et mu isa veidi uuris, mille alusel mõõdeti, teatud tihedusega alal pandi andurid mingiks ajaks tööle (juhuslik valik). Vaata siit lehelt alt: Radooni sisalduse selgitamine pinnaseõhus. Uurimise kokkuvõte PDF failina siin.

Radoonimõõtmise-parameetrid

Samas Eesti geoloogiakeskuse uuelt veebikaardilt seda kohe välja ei tule või ei osanud ma sela neid kihte kuvada. Samas sellele kaardil oleme me kui karstiala riskiala sees.

Eesti-rohelise-helendamise-top-tabel

Õnneks me Kundale veel järgi ei saa, ja seal vist on kõik selline või selline, kundas Pillel oli selline jänes. Üks tuttava rääkis, et Maardus pidavat kõigil akvaariumides taolised kalad ujuma. Siin siis veel üks tabel, mis toob võrdluse eramute ja korrusmajade radoonisisalduse vahel.

Eramu-korrusmaja-radoon-tabel

Kes veel ei tea mis on radoon, siis see on värvita ja lõhnata inertne radioaktiivne mürk-gaas. Loe selle kohta siit: Mis on radoon? Vaata veel Radooniohutu elamu – trükis

Riskigruppi kuuluvad inimesed, kes elavad:http:// paneelmajades, keldritega elamud ka 1 kordsed elamud, milledel kehv vundamendi – põranda alune tuulutus!

Õnneks vee kaartidel me ei figureeri. Kuid riskigrupis oleme, näiteks meie talu on raudselt oma sügava puurkaevuga.

  • Ohtlikult radioaktiivne vesi Põhja-Eesti kaevudes – loe lisa
  • Euroopa arvates on paljud eestlased joonud kogu aeg radioaktiivset vett? –  loe lisa
  • Rahustav kaart – vaata lisa

Jällegi üks põhjus, miks Kaiu vald peaks Juuru vallaga ühinema, saaksime pool sellest neile anda! Kõue hele kollane ja Juuru tume kollane. Üks vana kord selle peale ütles, ma tean miks kõrge, Vana-Kaiu taga rabas on turba all ufo, selle sumbutist tulevat see gaas ;)

Kindlasti ei ole radoon süüdi, su liigsetes kilodes – mis pigem liigne põletamata energia – rasv või et su mees ei viitsi kraani ära parandada jms. Pealegi mõnele radoon jms. selline kraam lausa meeldib, veendu ise. Kuid samas nalja teema see ka ei ole …

Antti Loodus, metsade ja soode keskelt …
ikkagi Eesti TOP2 rohelises vallas, mis sellest et roheline kiirgus …

 

 

Kuidas radoon meieni jõuab, mõned seletavad pildid:

 

Radoon-eramud-majades

Radoon-kortermajad-kortermajades

 

Radoon-radioaktiivne-gaas

Ja veelkord, puust ja punaselt!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

For spam filtering purposes, please copy the number 6937 to the field below:

Post Navigation