kuuseehted-kuuseehe-kaunistused-teeme-ise-kodus

Jõuludeks! Kuuseehted. Käsitöö. Kuidas teha kuuse ehteid – kuuse kaunistusi?Teeme neid ise, käsitöö ja pealehakkamine. Siia kogutuid erinevaid lihtsaid ideid, laiast maailmast! Pildil seedrimänni käbi, millele taha pandud nöör ja külge seotud lips! Lihtne, originaalne ja väga kena.

Meie maal on mitmed lähenemised ja vaatenurgad. Kaardistame mõned:

  • Jõulukuusk võiks olla võimalikult naturaalne, peale kui (üleüldse) panna, siis minimaalselt, mõned punakad või valged ümmargused kuulid jms. Sama stiili austajatel on ka teine koolkond, nemad paneks vaid õlest asju.
  • Jõulukuusel ei käi mingeid ehteid, pannakse peale vaid ehedead vana aja küünlad. Kuusk kaetakse nendega ja küünlad süüdatakse põlema, muud pole vajagi.
  • Jõulukuusk peab meenutama endisi aegu ja lapsepõlve. Aastakümneid vanad jõulukuuse ehted, mis lähevad põlvest – põlve. Stiilinäide siin ja siin.
  • Jõulukuusk võiks olla aasta kõige ilusam puu ja seda maitsekalt kaunistatud. Ümmargused ehted – kuulid, lipsud, paelad ja sädelevad karravoolikud vms.
  • American style – kuusepuu peab olema ehitud, et tekiks vauu efekt, et ta SÄRAKS ja HIILGAKS. Stiilinäited: siin ja siin.

Ma siinkohal ei hakkaks siis ütlema ega suunda näitama, see on väga personaalne ja igaühe stiili ja maitse asi. ks asi on selge, kuusepuu on meie kliimavöötmes, üks kaunimaid puid, mis on pealegi igihaljas.

Lisalugemist sellele teemal:

Ideesahver – kogutud leide 50 erinevat jõuluteemalist ideed

Mjäuuu …

Raigo
Meil tunneb ta huvi ehete vastu ja eriti tahab ta juua kuusevett ära :( ning üritab kuuseoksi närida.

Tõsi jõulude ajal on kuusepuu toas osadele peredele nuhtlus. Eriti siis, kui sinna panna veel rippu igasugu kirevad ja värvilised munad või endatehtud nööri otsas rippuvad kujukesed jms. Selle nuhtluse nimi on KASS. Kuidas hoida kassi jõulupuust eemal.

Keegi lisab: olen kuuse alla laotanud suure ümmarguse valge paberi ja sinna peale viskan värskelt kooritud mandariini koored. Nende lõhn minu kassile üldse ei meeldi. Kui istun diivanile kassi kõrvale ja hakkan mandariini koorima, kargab kass püsti ja jookseb minema. Ma pean küll pidevalt värskeid koori juurde viskama, kuna kuivand koored ei lõhna enam. Aga kuusest hoiab eemale…

Jõulude ajal on võimalus meie talust osta ilusaid jõulupuid: vaata jõulukuuskede müük. Kuuski on aastaid hooldatud, spetsiaalselt pügatud (et saada tihe võra). Seda selleks, et kord jõuda just sinu koju, lastele rõõmuks ja külalistele imetluseks. Täida oma kodu kuuse lõhnaga.

Meie rahakeskses ja ületöötamise maailmas, on need veidi erandlikud vabad päevad, see on midagi imelist, et veeta aega oma perega, lastega ja koos miskit ette võtta.

Rahulikku jõuluaega.

Antti Loodus
Looduspere.com

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

For spam filtering purposes, please copy the number 5982 to the field below:

Post Navigation