Internet-privaatsus

Sinu pildid ja isiklik info internetis. Privaatsus –  tekstid ja pildid. Kui te panete netti pilte oma abikaasast, lastest või sõpradest, siis hoolitsege, et need on nähtavad vaid kinnisele ringile. Sp. on Facebook väga hea koht, kuna toetab WEB2 suunda, igaüks saab toimetada veebis ja kontrollida ka mida ja kellele seda kuvatakse.

Juhul kui te pildid on 100% avalikud (Googlele) siis indekseeritakse see pilt ära ja seda netist eemaldada on vahel üsna keeruline või võimatu. Samuti hoolitsege, mis avalikku infot on teie kohta siiski avalikus netis tekstina. Päris ilma jäljeta ei saa, kuid olge väga targad. NIMELT on netis kümneid kloonimis saite (nende taga lausa serveripark), mis nö. koguvad tekstina neti sisu ning kuvavad seda (andmed, telefonid, meilid, märksõnad ja üllar-üllar isegi PILTE jms.).

Teadmiseks teile, et isegi FB on kuulus Iiris tehnoloogia, mis tunneb juba ette ära su tuttavaid ja inimesi piltidelt (EU käskis selle defauldina kinni keerata). Ning tuleviku tehnoloogia (mis täna juba olemas on) suudab Google Images lehelt leida teid ka suvaliselt klassipildilt vms. St. isegi kui kodulehel, galeriis vm. ei ole teie nimi tekstina siis oskab see tehnoloogia pildilt leida teie nöo vasteid! Millal see asi võib nö. koormavaks saada. Näiteks ajasite kogemata tähtsa kohtunikuproua või ajakirjaniku kalli tõukoera alla ja obaaa, te pilt on kollase meedia esikaanel! Lahutasite abikaasast, keegi lähedane suri vms. see kõik aga jääb ka nende reeglite rikkumisel KAUAKS netti rippuma – kõige jubedam kui seal saab veel anonüümselt rõvetseda (angu Eestis tavaks). Ja uskuge seal on üle ookeani lombi kompaniisid, mis saavad päevas 100000 kaebust ning mitte midagi nendega siiski ette ei võeta!

Toon näite fotostuudio – fotograaf on pannud teie pildid internetti. Need indekseeritakse ja nende eemaldamine võib olla võimatu. Samuti on võimalik tulevikus, et toksides sisse sinu nime – leiab tark pildi-mootor-otsing sinu pildi Iiris tehnoloogia läbi! See ei ole ULME vaid juba kasutusel olev asi, vaata kuidas FB juba pakub nimesid fotodele.

Antti Loodus
neti ehitaja

 

Hilisemad kommentaarid netivestluses:

Margus kirjutas: Kui nüüd keegi tahab kellegile jama tekitada, siis tavaliselt tehakse seda nii, et pannaks kuhugi üles pilt ja lingitakse mingi väljendi ja sõna või nimega ja naksti, ongi lives, kuna Google tõlgendab seda nii nagu link väidab. Sel põhjusel on internetis igasuguseid koledusi, see on üks levinud viis kuidas kätte maksta oma vaenlastele. Teie aga ärge seda tehke. Sest see võib lõppeda väga halvasti.
10 hours ago · Like

Antti Margusele olen sedalaadi “sotsiaalset pornot” omanahal kogeda saanud. Eesti õigussüsteem selles ei aita – meil on nonsens seadused ja seda privaatsuse kaitsel. Eriti ülbed ja jubedikud on pea kõik ajakirjanikud (kutsume neid jupijumalateks).

 

On olemas ka selline teenus, et kes on sellise kõrgendatud privaatsusega inimene ning on vajadus kaitsta oma nimi – pilt, siis on võimalik netirobotitele sööta sisse ka võltspeegeldus. Pildiladudes on võimalik legaalselt osta modelli – suva pilt ning tagida oma nimega, lisades neid paar tkki ning ka 6 triikrauda on ajakirjanikul väga raske teid seostada.

Eesti seadus lubab netist pildi leides seda kasutada Õhtulehe kõige rasvasemal ja koledamal kastikeses Aga selles suhtes on ka osad maine ja brändieksperdid arvamusel, et et sinust ei satukski kunagi paadialuse pilte netti või halval juhul ka mujale, siis tee endast kena pildike (piisavalt väike et ei kannataks trükki) ning riputa see tägides üles .Selles mõttes on FB avalik profiilipilt ka toimiv asi ja seda meedias ka kasutatakse (inimene seda üles laadides viib selle avalikku inforuumi).

Unustasin mainimata, et täna on Google Images -is juba olemas võimalus laadida üles oma arvutis mingi pildike ja otsida selle sarnast pilti netiavarustest. Antud tehnoloogia areneb mürinal. Aga teada ja mõista et ka FB kasutades peab aeg ajalt SEADEID ja privaatsus sätteid üle vaatama. Ning jagades midagi peaksite küsima ja mõtlema, et mis siis on kui keegi teine näeb seda. Lihtsalt peame olema teadlikud ja arukad kasutajad veebis, kuna süsteem võib meie vastu imelihtsalt muutuda. Ning kõigile komplekide vabadele ning edevatele ütlevad väga vaoshoitud netikasutajad (hallid anonüümsed hiired) seda, et pole pilte – pole teksti pole probleemi

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

For spam filtering purposes, please copy the number 7739 to the field below:

Post Navigation