Kevad on kiire aeg, aeg ajalt tule ette, et suured põlispuud mingil põhjusel kas jäävad ette või tuleb ohutuse mõttes maha võtta. Puiduärikad käivad vahel arboristide sabas, et saaks tamme või saare notte. Üsna tavaline on ka, et sellised puud satuvad puiduhakkesse või küttepuudeks.

Tahan panna südamepeale, et kõik suuremad põlispuud ja nende tüved on tegelikult üsna hea baasmaterjal, Peab olema loovust ja ideid, ka meistrimehi ja käsi, kes selle teostavad.

Ma ise fännan hiid planke ehk siis mida kõike ei anna teha massiivsest plangust ja puust. Ehk keegi saab mõne idee:

39 Spectacular Tree Logs Ideas for Cozy Households

Kui jäi väheks, palun siin on veel :)

 

Mul käis aastaid tagasi mobiilne saekaater kodus. Metsast tuli igasugu kraami, oli pool pehkinud paju ja siis pihlakat. Lasin need küttepuude seast välja sortida. Kui saemehed neid juppe nägid, siis naersid ja muigasid, kuid ütlesid ei noh – ise tead, mis sa teed, me saeme tunni hinnaga. OK!

Seest veidi tumedaks kiskunud paju, kui hakkasime seda lahti saagaima, millised toonid ja mustrid., Tee jupp, lihv selline plank ära, laki ja pane kanduritele suu vajub lahti sellist riiulit nähes. Seega palju ideid ja väärtustage väärispuitu, mida me ümber siiski on ja liigagi tihti hakkesse läheb.  


Pinnahunnik, no ei raatsi ju vasakpoolset planku küttepuuks saagida.

Varem puidu teemal: Parekttpõrand või laudpõrand?

Antti Loodus
puidumees, vahel ka metsamees

 

 

Save

Save

Save

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

For spam filtering purposes, please copy the number 3702 to the field below:

Post Navigation