euro-alustest-porand

Parkett – puitparkett. Põrand – puidust põrand. Lähenmeme asjale teistmoodi, teisest otsast! Uskumatu kui jubedad parkette ja põrandakatte materjale meie kaubanduses müüakse. Igav ja näotu, maitsetu ja surnud! Luba ma tutvustan sulle veidi teistsugust maailma, ei see ei ole muinasjutt.

Selleks, et ehitada maja, pead sa tegema nii: 1), 2), 3) aga kas ikka peab? Põhumajas saab põrandale panna ka euroalustest parketi! Justnimelt, kulla inimene, ei peagi pangalaenuga pressitud puidupapist parketti ostma! Viimasele on peale kantud puidu immitatsiooni pilt (pvc kiht).

Pane pärisasi, mis sellest, et vana või veidi väsinud ja naelaaugud sees! Hea stiilinäide siin. Margus lisas:

Nende alustega peab olema natuke ettevaatlik. osad on immutatud päris mürgiste ainetega, et need ei mädaneks.

Margus, tänud teavitamast!  Ma astun kord ühest firmast läbi, küsin kuidas neil on. Ma ole näinud, et sellised kergalused, 1x kasutamiseks need on tava puit!  Kuid sellised rahvusvahelises transpordis nn. euroalused osad on värvitud ja osad sellised tõesti töödeldud pinnaga!

Üks lihtsamaid viise, kuidas tuua ehe ja naturaalne on panna LAUDPÕRAND, mis ei ole palju kallim, kui kallim kilp- või puitparkett. Põrandalaud võib olla kuusest, kasest, tammest, saarest jne. Eriti lahe on, kui leiad kusagil vanas majas ülesvõetava põranda materjali, see on KULDA väärt kraam! Millega meistrimees suudab taasluua väga elusa ja eheda põranda.

Kuid läheme edasi. Sai tehtud metsa mõnda aega tagasi ning tänapäeval läheb ümarpuit kokkuostu – saekaatri, osa kütteks ja enamus hakkepuiduks. Uskumatu, mis läheb hakkesse. Mul oli risupuude hulgas mitu paju ja küttepuid tehes vm. lasin selle eraldi panna. Kui lintsaekaater koju tuli ja sellest hakkasime kihi haaval võtma- vajus mul karp lahti, mis mustrid ja värvid esile tulid.

Plangumotiiv ja massiivpuit on mind kogu aeg paelunud, suudaks ise ka sinna küündida, aknalauad, tasapinnad, suured lauad jms.

Uurides seda teemat, siis esile tuli seoses põrandatega, mu lemmikmotiive:

parkett-naturaalne-laud-porand

Elus, ehe jne. kuid igavaks ja surnuks me inimesed oskame puidu teha, Meile on kingitud puit, kuid me oskame seda lagastada, väärindada väärtusetuks ning asendada see PLASTIK toodetega või mingi **** MDF plaadiks …

Vaata ka kõige alt siis galeriid …

Head pealehakklamist – igavuse raamidest väljaronimisel!

Antti Loodus
iseehitaja

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

For spam filtering purposes, please copy the number 4079 to the field below:

Post Navigation