MUTITÕRJE teenus

Mullamutt - mutitõrje - teenus

MUTITÕRJE TEENUS.

Pakume Harju- ja Raplamaal ja Kesk-Eesti regioonis mutitõrje teenust.  Teenust saame osutada kevadest hilssügiseni.

Eelnevad hooajad oleme teinud valikuliselt väljasõite v.a. huvitavad ja tasuvad väljakutsed (mõisa pargid, väärtuslikud iluaiad jt.). Nüüd pakume ka teenust koduaia ja talu (iluaia, pargi, viljapuuaia) omanikele.

TELLI MUTIMEES OMA AEDA! Saada oma kontaktandmed ja millist teenust soovid! Saada E-mail:

HIND: tõrjeteenuse hind sõltub asukohast, kuid arvestada võib 80-140EUR (paketis paigaldatakse lõksud 2-3 korda vastavalt vajadusele).

Tänaseks on meil kümneid rahulolevaid kliente. Mutitõrjet oleme teinud juba 7 aastat.

Muttidel on peagi paaritumise ja paljunemise aeg (mai -juuni), hetkel on vaikeaeg aga emased on varsti tegemas arvukaid lisatunneleid, kuna vaja on kordades rohkem vihmausse ja mahutada uus järeltulev põlvkond! Seega juuni.juuli läheb mürgliks (uued elanikud), ära lase neil oma muru ja aeda üles künda!

  • MUTITÕRJE TEENUS. Kas ühekordne või pikemajaline tõrje. Hinnad kokkuleppel. Hind sõltub asukohast (kaugele peame sõitma), objekti iseloomust, kas ja mis lõkse kasutada saab.  Teenus ostjate  kõrghaljastusega objektide haldajad: pargid, aiad, murplatsid, staadionid, golfiväljakud jne. Mutipüük on tavaliselt tsükliline. 1 kord: objekti läbivaatlus, kahjustuse määramine, lõksude paigaldamine. 2-3 kord: lõksude kontrollimine ja ümberpaigutamine vms. Arvestatavaid finantse või suurt vaeva nõudnud kõrghaljastus ning muru väärib kaitset, kuna mutid võivad teha pöördumatud kahju. Üks asi on, et nad ajavad kuhilaid aga nende aastate pikkuse tegutsemise tulemusena tekivad lohud ja tõsised kahjustused. Tõsi on ka see, et mutitõrje ei ole ka kõige odavam teenus: kuna see on seotud kohaletulemise kulu ja ajakuluga (töötunnid). Seega palun ärge saatke meile pakkumisi, pakun 10EUR  ühe muti eest jms. (meie poolt pakutud üks väga efektiivne lõks maksab juba 4 korda rohkem!). Loe lisa mutikahjustustest meie teemarubriigis.
  • MUTILÕKSUDE MÜÜK + paigaldus + väljaõpe. Ostes meilt mingid lõksud (ei ole odavad poelõksud!), tuleme paigaldame need ja teeme väikse ühise õppekoolituse.  Hinnad kokkuleppel. Hind sõltub asukohast (kaugele peame sõitma) ning mitu lõksu meilt tellitakse. Seega tuleme kohale – seadistame koos lõksud ja anname head nõu, kuidas need maalused “raiped” kätte saada. Kuna mutitõrje võib olla üsna aeganõudev (ei ole olemas võluvitsa!) ja see võib parkide ja kõrghaljastuse sisse ostetav mutitõrje osutuda kalliks, siis on just see varjant parim. Te valite mitu lõksu ostate, tuleme seadistame lõksud ja teeme väljaõppe. Samuti anname nõu kuidas neid edaspidi tõrjuda, tutvustame erinevaid tõrjeviise, vastame küsimustele jms. Teenusel ja toote ostmisel on järjekord ja tarneaeg.

Hindadest. Mutitõrjeteenus lõksudega ei ole ODAVAM kui mürgise gaasiga nende tõrjumine! Sealgi hinnad alates 100EUR väljasõit + transport + muud lisad. Seega  rahas võib arvestada umbes 100-200 EUR kuluga, selles paketis paigaldatakse lõksud 2-3 korda vastavalt vajadusele. Aastal 2013 meil oli taks, et alla 80EUR tõrjepakette me ei tee. Teenusel on kompleks hind, mis sisaldab: kohaletulekut, lõksude paigaldust (1-3korda) ning püütud muttide hävitamist.

Lõksupüüdmise eelised gaasiga tõrjest. Kahjurfirmad kasutavad gaasi, mida nad nimetada ei taha, vanemad põlvkonnad euroopas kuuldes gaasi nime, teavad et just seesama gaas tappis WW I kaevikutes paljusid mehi, isasid ja vanaisasid. Just nimelt – tegu on inimesele ülimürgise gaasiga. Kui teil on kodus salvkaev või puurkaev, kui murul jooksevad lapsed või lemmikloomad, siis mujalt hangitud kirjanduse andmetel on see suuresti riskantne ettevõtmine ja mitte soovitatav koduaedades! Gaas ja selle jääkained jäävad murupinnasesse ja maapinda aastateks. Kas ja kuidas nad imenduvad murutaimedesse jms. on veel läbiuurimata valdkond.

Mutitorje - Mullamuti tõrje - püük - hävitamine

Haljastustööd. Soovi korral osutame ka mutitõrjetööle komplekset haljastustööd: mutikuhilate eemaldamine ja/või teisaldamine mujale, lohkudesse jm. Oleneb maapinna eripärast on üldjuhul mutikuhilate muld vägahea täite või peenramaterjal. St. paigaldades mutilõksud eemaldame ka kõik kuhilad koos mullaga. Hinnad kokkuleppel.

Anonüümsetele või poolikule infole baseerudes hinnapäringutele me kahjuks hinnapakkumisi teha ei saa. Kirjuta meile, räägi oma murest, võimalusel saada objekti ja kahjustuse pilt – pildid. NB! Ära unusta mainimast, kas teie krunt on tarastatud – linnakohas on oht et lõksud ära varastatakse? Jäta kindlasti oma kontaktid (nimi, telefon, objekti asukoht)  ja me võtame üldjuhul teiega ühendust, isegi kui me ei saa teenust osutada antud objektil või on pikk ooteaaeg. Kõikidel objektidel me lõksutõrjet kahjuks teha ei saa (aga on veel muid viise mida saame kasutada), see sõltub objekti asukohast, pinnasest ja kahjustuse eripärast. Samuti on objekte kus ei ole võluvitsa võimalik kasutada, kuna naabri krundil – lapil vm. on meeletud mutikolooniad, sel juhul tuleb läheneda ka veidi teisti – kuna on üsna tavaline, et teatud tühjad käigusüsteemid asustatakse naabrusest sissetunginud noorte isaste poolt üsna kiirelt.

NB! Me ei gaasita mürkgaasiga mutte, sellist teenust me ei osuta! Ka mujal maailmas on väga levinud just taoline lähenemine, näiteks on UK-s loodud  selts: British Traditional Mole Catchers Register, tegemist on siis traditsiooniliste lõksude jms. viise kasutavate mutipüüdjate seltsiga.

Saada E-mail:

Parimate soovidega …

Antti Loodus
mutimees

 

—————————————————————–

Antti Loodus © 2002-2017 CopyRight – Kõik Õigused Kaitstud

Selle veebilehekülje või tema suvalise alamosa, kaasa arvatud fotode, paljundamine, kopeerimine, müümine või mis tahes muul moel kasutamine on keelatud ilma autori kirjaliku loata.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

For spam filtering purposes, please copy the number 2910 to the field below: