MUTILÕKS

Mutilõks

MUTILÕKS – MUTILÕKSUD

Oh seda omamoodi mutielu. Mutil sünnib tavaliselt 2-7 poega, kes peale ema majast väljaajamist (u. 5 nädala vanusena) peavad kiirelt putku panema, kuna mutid on väga territoriaalselt õelad maaalused loomad. Nad kaitsevad oma territooriumi ning kihutavad välja iga sissetunginu – nii juhtub ka üles kasvanud poegadega, kes peavad siis minema laia maailma (loe teie aeda vm.) uusi tunnelsüsteeme looma, mida nad vajavad igapäevase leiva (loe vihmausside) kättesaamiseks. Selle käigus nad võivad gruppidena tegutsedes maa alt välja tuua mitmeid m3 mulda! Käikude ja tunnelite süsteemid võivad olla mitme või veel enama tasandilised, mis aja jooksul kokku kukuvad ja põhjustavad teie kõrghaljastuses probleemseid maa vajumisi (lohke).

ALTERNATIIV – telli mutimees oma aeda!

mutiloksud-mutitorje-teenus

PAKETT MUTINUHTLUS – HIND 40EUR (+saatekulu)

Nüüd pakume lisaks 3-ndat lõksutüüpi (efektiivsed lõksud), mida on siiski ka palju keerukam paigaldada, kuid mis ei tohiks puududa tõsise mutipüügi varustuses. Lõksudest me pilte  ei jaga (ei ole see lõks), ost on praktiliselt “põrsas kotis”, kuid seni kümneid rahulolevaid kliente! Mutimees soovitab neid lihtsaid lõkse – (ei ole väga Eestis levinud lõksud) ning annab ostuga kaasa ka videod, kus õpetatakse selle lõksuga mutte püüdma! Ole rahulik, antud  lõksutüüp on kõikjal maailmas mutipüüdjate varustuses (asendamatu lõks). Õppefilmid saadetakse kliendi E-maili peale peale postipaki teele panemist. Õppefilmile saab ligi vaid privaatse lingiga (viitega). Väikeaia puhul sobib komplekt 3tk. ja suurema talu, krundi jms. puhul kindlasti 6tk. – nii on lihtsalt teil endal vähem mürgeldamist!

Pakett Mutinuhtlus + video: sisaldab komplekti ja paigaldus-õppefilmiga (internetis privaatne link).

Komplekt (6tk) maksab 40EUR lõksud ning video-õppefilm 15EUR Kokku 55EUR
Komplekt (3tk) maksab 20EUR lõksud ning video-õppefilm 20EUR Kokku 40EUR

Lisandub postitasu hinna järgi kasvavalt: Omniva pakiautomaat, väljastus postkontori või kuller koju kätte.

======================================================

Mutilõksu tellimine

Saadame teile mõne aja pärast meilile kinnituse ja kauba tellimiseks edasised sammud.
Tegutseme eraisikuna ja müüme neid kaupasid eraisikuna ning seda printsiibil enne raha siis kaup.

Tellimisinfo ja muu lisainfo E-mail aadressil: 

======================================================

TELLIMISINFO!

Mutilõksu müüme vaid ettetellimise teel. Kohale toimetamise aeg kuni 3-5 päeva, vastavalt sellele kas kaup on laos või mitte. Lõksude ostmisel vajalik broneerimine ja sissemakse (et vältida tühje tellimusi). Usaldusväärne müüja – aastas 2001 e-äri kogemust ning kõrge mainega Ebay reiting.

====================================================== 

KODUMAINE EFEKTIIVNE MUTILÕKS!

mutiloks

MUTILÕKS ANTI-MUTI – HIND 37EUR (+saatekulu)

VABANDAME! ANTI-MUTI LÕKSU HETKEL EI MÜÜ!

Mutilõksu ANTI-MUTI postitasu:

  • postikulu POST24 – 3,30eur
  • postikulu POSTIPAKK POSTKONTORI – 3,80eur
  • postikulu POSTIPAKK KULLERIGA KOJU – 5,30eur

Soovita sõbrale! Ostes 3 lõksu on lõksu hind 35EUR tk. ja on üks saatekulu!

NB! UUS ja TÄIUSTATUD MUTILÕKSU MUDEL!  Lõksu suurimaks muudatuseks on selle mõõtmed (veidi  vähenesid) ning kummid asendusid kvaliteetse kauakestva vedruga. Saadame sulle lõksu  Post24 automaati või postkontorisse! PAKKUMINE vana mudeli ostjatele – mutilõks soodsamalt, võta ühendust ja küsi lisa!

Tegemist on siis pindmise lõksuga ehk sellega käib muttide püük maapinnalt! Mujal maailmas üsna levinud ning praktikas läbiproovitud lõksutüüp. Mujal on nad 2-3 korda väiksema mõõtmetega. Nagu paljud teavad on tegemist siis vana lõksutüübiga ka meie maal, mille tegemist valdasid vaid valitud sepad. Neid riistapuusid nimetati ka ‘muti västrateks”.

Tsingitud metalllõks – kodumaine toodang – toeta Eesti ettevõtlust. Ilmastiku kindel ja tugev konstruktsioon.  Lõksuga kaasa kasutusjuhend + hiljem muti-jäägri nõuanded + video (video tegemisel). Lõks ei sobi kiviklibusel ja kõval savisel maal, külgmised tugivardad lähevad u. 30cm pinnasesse! Ideaalne lõks viljapuuaedades, kiviktaimlas, kasvuhoones, aiamaal, murul kus on palju muti pindmisi käike! Juhul kui vahepeal kaob aeg või huvi mutte jahtida, ei juhtu aias puude varjus vm. oleva lõksuga midagi. Neil kel pakub ebameeldivust lõksu jäänud surnud mutti katsuda jms. siis võimalus jätta mutt juba mahamaetuna mulda, kus see peagi “põrmuks” saab!

Vaata paigaldusinfot allpool videost.

 

======================================================

  

======================================================

Mutilõksudest

Aeg ajalt paneme müüki lisaks mõnda läbiproovitud mutilõksu aga vahel ka erinevaid tüüpi väga tõhusaid mutilõkse.  Need milledega me ise töötame me kahjuks kõike siiski ei avalda, kuna me pakume ka hooajati muttide tõrjeteenust. Kas sa teadsid, et mutipüüdmine on pärit juba Antiik-Roomast, kus mutikäikudele kaevati alla pooleldi veega täidetud savipotte. Aja jooksul asendusid need paju okstest piits-püünistega jms. kuni tänapäevaste mutilõksude uute tehnoloogiateni. Enamjaolt jagunevad mutilõksud pinnapealseteks ja vahepealseteks ning maalusteks (käikudes kasutatavad) lõksudeks.

Maapealsete lõksude eripära on lihtne paigaldus ja mugavus lõkse käsitleda. Pindmiste mutikäikude ja hea pinnasega on need üsna efektiivsed lõksud, kuid oskamatul kasutajal ei õnnestu nendega siiski kuigi head tulemust saavutada. Samas on need lõksud oma keeruka konstruktsiooniga vahel lastele ja lemmikloomadele ohtlikud ning alati ei leidu käike, kuhu neid paigaldada.

Vahepealsed lõksud on nii mullas kui ka väljas konstruktsiooniga. Vahepealsed on ühed hobiharrastajale väga hea lahendus, kuna  kaevetööd” on minimaalsed ja nende paigaldus läheb üsna kiirelt.  Maa peale jääb nähtavale ka püünisraua üks osa, seega on kaugelt näha, kas mutt on lõksu jäänud. Vahepealsed lõksud on parimad, kui soovitakse parimat nii mugavuse kui ka efektiivsuse arvelt.

Maalused lõksud ehk käigu-tunneli sisse paigaldatavad lõksud nõuavad: murukamarasse augu kaevamist, oskuslikku tegutsemist, aega ning vahel üksjagu pusimist. Aga tegelikkuses on need siiski üsna efektiivsemad lõksud üleüldse, mis inimene muttide püüdmiseks leiutanud on. Need töötavad erinevatel pinnastel, aastaajal, käikude jms. puhul (tegureid on üsna palju). Nendega saab ka põua ajal mutte püüde, kui mutt läheb sügavamale, kui vaid pindmised käigud.  Viimaste lõksude keerukus ja “mullatööd” on ka põhjus, miks lüüakse käega ja minnakse peamiselt muttide peletamise teed, mis on aga probleemi poolik või ajutine lahendus. Nimelt alati on ringi luusimas noori agaraid isaseid, kellede lemmikuteks on maha jäetud tühjad käigud ja tunnelisüsteemid. Välistada ei saa ka seda, et uus sissekolinu naerab või lepib selle haisu või heli peletuse peale ning rajab reostatud käikude kõrvale uued. Efektiivseim ja parim lahendus on siiski vaid lõks ja mullamuttide füüsiline hävitamine!

Loe ja vaata lisa mutilõksudest – erinevad mutilõksud

 

—————————————————————–

Antti Loodus © 2002-2017 CopyRight – Kõik Õigused Kaitstud

Selle veebilehekülje või tema suvalise alamosa, kaasa arvatud fotode, paljundamine, kopeerimine, müümine või mis tahes muul moel kasutamine on keelatud ilma autori kirjaliku loata.

One Thought on “MUTILÕKS

  1. Tõnu on 24.02.2008 at 18:10 said:

    Kuda muttidest lahti saaka nõnda et ei peaks neid eriti tapma?

    Vastus Tõnule: on ka nö. humaanseid viise, kuidas neid elusast peast püüda. Kusjuures mujal maailmas on sellise mõttemalli ja suuna viljelejaid, leiab isegi kodulehti (meilgi lehel üks viide). Lihtsaim ja lollikindlaim viis oleks 3 l purgiga või väikse ärmbriga neid püüda ja siis viia kilomeetrite kaugusele kuhugi uudismaale. Ämma aiamaale, talumehe põllule jms. kohad võivad probleeme tekitada! Aga jõudu ja ära unusta mutte siis eemale viimast, 25 m pole nende jaoks vahemaa!