Elukad

Meie loomad

Läbi aastate on Ülejõel elanud igasugu elukaid ja karvulisi.

Viimased rõngassabasid nähti juba häid aastaid tagasi ning enam neid mitte olevat nähtud vaid hoopis tükkis ära söödud nad.

Tänapäeval on siis põliselukateks: mitu valvekoera ja mõned küülikuid (osad lemmikud). Lähiminevikust on olnud meitel ka lihaküülikud ning alla tosina munejad kanad.

On viel üks seesamune vana ja väga elatanud hiirekuningas, kass neh. (täiendatud juuli,2009 – nüüd juba Looja karjas!). Täiendatud 10.2009 – Muhu saarelt päästetud vikatimehe eest  3  kiisu pojakest, kes nüüdseks uues kodus koha leidnud ja närilisi murravad. Peale selle käib meitel mõned küla kassid, süüa nurumas, keda me aga eemale peletame.

On selliseid häid ja kasulikke mõtteid, et mine sa tea, millalgi miskit elajat või sulelist peaks veel toodama meite tallu.

Peale selle on veel nõnna palju igasugu Issanda loomi ja sulelisi, kes ikka vahel käivad meitel külas palukest nurumas või pahandust tegemas. On ka palju sulelisi, kes üpris väga pehme aseme endale pununud puude otsa.

Nähtud on veel loomi meie talu ümber kosserdamas nagu näiteks:  rebased, kitsed (pidevad naabrid ristikul), kährikud, jäneseid, harva ilvest, metsanotsusid, põdrapoissi jt.

Õhus käivad pidevalt külas patrullimas meite metsas elavad kullid, siis vuhistab lendu ka kakud ja viud. Pidevad asukad on rähnid, harakad (pahanduse tegijad – koerte toidu vargad), varesed (kes on ka röövlid aga samas hoiavad hallrästad eemal), tihased, ööbik, pääsukesed jt.

Uuteks loomadeks on 2009 alguses meie aeda ja parki kolinud oravad, kes vallutasid kuldnokapuurid ja punusid lisaks sellele veel 2 pesa juurdegi, ühe männi otsa ja teise õhutus-ventilaatori korpusesse. Nendest püüame ka lugusid pajatada ning ka pilte näidata!

Seiklused jätkuvad …

 

Ülejõe pererahvas

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

For spam filtering purposes, please copy the number 4346 to the field below: