Aianurk

Siin mõned  meie aia ja viljapuu aia elust ja tegemistest. Juttu ja pilte võid leida ka paremal servas  kategooriatest, kus on siis sissekanded erinevatel teemadel.

Meie aiamaake

Juba palju aastaid on meil oma põllu nurgaks aiamaa lapike ehk siis meie peenramaa. Loomulikult kuulub sinna komplekti ka kasvuhoone ja kõik muu nagu tavaks on. Meie pere hindab väga omakasvatatud asju, et teatud asjad tuleks ikka oma aialapilt. Võid olla kindel nende kvaliteedis ning ohutuses. Päris öko või mahe peenramaad meil siiski ei ole!  Püüame hoida väetise ja mürgivaba nii palju kui võimalik. Teatud algained tulevad siis 100% oma aiast ning üks osa sellest rändab ka meie sügavkülma ja sahvrisse.

Meie viljapuuaed

Esimesed õunapuud istutati juba üle 15 aasta tagasi. Sellest sai tore algus meie õunapuu- ja viljaaiale. Tänaseks on selles paarkümmend õunapuud, pirnipuud, ploomipuud, kreegipuud ja kirsipuud. Samuti kuulub selle juurde veel vaarika aed ning mustsõstra ning tikri siseõu. Õunu jätkub söögiks enesele ja müügiks ning vahel ka jagamiseks. Õuntest saame ka väärtuslikku mahla, mis rändab viimastel aastatel ilma keetmata sügavkülma. Samuti läheb suur osa muudest marjadest sügavkülma, milledest tunneme rõõmu terve külma hooaja.

Meie talu park

Pargi ajalugu ulatub nõuka aja lõppu, kui kohalik metsandus inimene rajas siia külje alla dendropargi. Dendropark on park, kus kasvavad erinevad, sh haruldased puude ja põõsaste liigid. Alguses oli siin väga liigirikas, kuid arvestades tolla aja töökultuuri ning vale sugtumisega töömehi – niitjaid, hävines üks osa liigi mitmekesisusest. Kuid aastatega oleme ise püüdnud jõudu mööda juurde tuua einevaid puu ja põõsa liike. Lubame sul piiluda meie parki läbi pildigalerii, mille siia lähiajal üles paneme.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

For spam filtering purposes, please copy the number 8478 to the field below: